חרדת בחינות

 

המרכז- תופסת הוא מרכז טיפולי שסימן לעצמו 3 מוקדים של עבודה ואת הקשר ביניהם

  • חרדה

  • מבחן

  • להיות צעיר מתבגר.

חרדה- היא תופעה המתבטאת באופן גופני.מדובר בסימפטומים פיזיולוגים:הזעה,דפיקות לב מואצות,רעידות,בחילות וכדומה,או תופעות הנוגעות לתפיסה-כגון שיכחה,בלאקאאוט וכדומה.

מבחן- שם כולל לארועים בהם נדרש היחיד לגייס משאבים גדולים מהרגיל עבורו לצורך משימה מיוחדת.בדיעבד ממקם ציון המבחן את הנבדק,כמצליח או ניכשל,מושגים שהינם מדדים חברתיים.

מתבגר- גיל ההתבגרות הוא גיל שבו עוברות סערות על היחיד,הנדרש לגבש את זהותו הייחודית בהקשר אך גם במופרד מהוריו,זהות שנוגעת לבחירה המינית ולבחירות נוספות.תקופה זו מיועדת ביותר לקונפליקט בין דרישות החברה לציות לבין דרישות הנובעות מהצורך לגבש את הייחודי.ועל כן החרדה היא כמעט פועל יוצא הכרחי.

 

אנו איננו חושבות שיש להכחיד את החרדה,כבגישות אחרות,לא באמצעות תרופות,אלא במקרים נדירים ולא באמצעות תירגול התנהגותי.אלא להכיר בה ולמצוא ביחד עם המתבגרים ,את הדרך לביטוי יכולתם הייחודית בתוך מערכת הדרישות.

אנחנו מאמינים שלא ניתן לנתק בין שלושה מאפיינים אלו- למוקד הרביעי- היות תלמיד.

בשונה מגופים אחרים העוסקים בתחום. איננו מאמינים שניתן להשתיק כוחות מעכבים הפועלים על היחיד הלומד,בפרט כאשר הוא צעיר.לא על ידי תרופות ולא על ידי שיטה התנהגותית של משימות ומטלות.

לפיכך-תופסת לקחה על עצמה- לחקור ולהיפגש באמת עם המעצורים עם ,המיכשולים, המיגבלות, היחודיים לכל אחד,המעכבים ומרחיקים אותו מהיות תלמיד נבחן.

התלמיד הסובל מחרדת בחינות ,יוזמן למרכז למספר פגישות על מנת להחלץ  ממה שמעכב אותו בתוכנית הלימוד ולהתניע שוב את תהליך הלמידה וההנאה ממנו.

 

 

טיפול פרטני - הרצאות למורים -הרצאות להורים


052-8525316 - שרי אדלשטיין

 פסיכואנליטיקאית


אביגיל צ'מרינסקי - 050-7211323

פסיכולוגית קלינית


www.tofeset.co.il

אימייל:  info@tofeset.co.il